کارا

نرم افزار SPSS

نرم افزار spss یک بسته نرم افزاری جامع و پرکاربرد است که برای انجام تحلیل آماری مورد استفاده  قرار می گیرد. نام این نرم افزار مخفف Statistical package for social science است. از جمله کاربردهای این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد: تحلیل های توصیفی داده ها و رسم نمودارها و محاسبه شاخص های آماری، تحلیل رگرسیونی و مدل خطی آماری، مقایسه میانگین یک یا چند جامعه، تحلیل همبستگی، تحلیل ناپارامتری، تحلیل واریانس، خوشه بندی، تحلیل عاملی و تحلیل ممیزی، تحلیل واریانس و کوواریانس، شبکه های عصبی و انواع دیگر تحلیل آماری.

نرم افزار R

نرم افزار R براساس زبان برنامه نویسی R که تکامل یافته زبان S و S+ است در سال ۲۰۰۰ ارائه شده است. سادگی و رایگان بودن این نرم افزار باعث شده است که کاربران زیادی را به خود جلب کند و متن باز بودن این نرم افزار باعث رشد چشمگیر آن شده است. از جمله کاربردهای نرم افزار R می توان به موارد زیر اشاره کرد: استفاده به منظور تحلیل آماری- شبیه سازی الگوریتم و مدل های مختلف ریاضی و آمار، رسم انواع نمودارهای ریاضی و آماری با ظاهری زیبا و متناسب با سلیقه های مختلف، الگوریتم های فراابتکاری و داده کاوی، تحلیل سلسله مراتبی، انواع مدل اقتصاد سنجی و معادلات ساختاری و…

نرم افزار smartPLS

یکی از پرکاربردترین ابزارها در تحلیل آماری – مدل معادلات ساختاری است. این روش در علوم اجتماعی و تربیتی و نیز مدیریت کاربرد فراوان دارد. هدف از این تحلیل، کشف روابط بین متغیرهای قابل مشاهده و پنهان است و براساس دو رویکرد واریانس محور و کوواریانس محور بنا شده است. می توان گفت که این روش تکمیل مدل های رگرسیون چندگانه با بکارگیری تحلیل عاملی است. به عبارت دیگر معادلات ساختاری، ترکیبی از تحلیل مسیر و تحلیل عاملی تأییدی است. نرم افزارهای Lisrel، AMOS و Smart PLS از نرم افزارهای تخصصی و قدرتمند در این زمینه است.

نرم افزار EViews

اقتصاد سنجی علمی برای بررسی بازارهای مالی و نیز پیش بینی تحولات اقتصادی با استفاده از آمار و تحلیل آماری و با تکیه بر دانش اقتصاد است. رگرسیون و مدل خطی، سری زمانی، خوشه بندی، تحلیل ممیزی، شبکه عصبی مصنوعی، الگوریتم فراابتکاری، داده کاوی و… از شاخه های پرکاربرد علم آمار در اقتصاد هستند. نرم افزارهای مختلفی برای تحلیل مدل های اقتصادسنجی به کار می رود از جمله می توان به:

Eviews، SAS، Stata، Minitab،  Microfit، Nlogit، ITSM، R، Limdep اشاره نمود.

آموزش آنلاین نرم افزار R

تدریس مجازی تحلیل آماری کاربردی

گروه آمار پژوهان کارا، با توجه به نیاز گسترده دانشجویان، محققان و افراد مختلف به استفاده از تحلیل آماری و کار با نرم افزار های مختلف آماری و با توجه به زمان بر بودن کلاس های حضوری و هزینه بالای شرکت در کلاس های حضوری، اقدام به برگزاری کلاس های مجازی آموزش تحلیل آماری و نرم افزارهای مربوطه می نماید. این کلاس ها به صورت وب کنفرانس برگزار می شود به صورتی که استاد و دانشجو قادر به شنیدن صدای یکدیگر هستند، امکان چت به صورت متنی وجود دارد، دانشجو می تواند فایل های درسی که استاد به نمایش گذاشته ببیند، در صورت نیاز استاد یا دانشجو می تواند صفحه دستکتاپ خود را به اشتراک گذاشته به طوری که دانشجو صفحه دستکتاپ سیستم استاد خود را مشاهده کند و بالعکس، همچنین امکان ضبط ویدیو کلاس توسط دانشجو وجود دارد. تا کنون چندین نفر در داخل و خارج از کشور از آموزش های مجازی گروه کارا (تحلیل آماری، برنامه نویسی R، نرم افزار SPSS و …) استفاده نموده اند.

تحلیل آماری

خدمات تحلیل آماری دانشجویی

گروه آمارپژوهان کارا در راستای ترویج و اشاعه استفاده صحیح و اصولی از تکنیک های آماری در تحقیقات علمی، و غنی تر شدن تحقیقات علمی، آماده همکاری با دانشجویان رشته های مختلف است. دانشجویانی که نیاز به مشاوره و یا آموزش در زمینه تحلیل آماری داده های مربوط به پایان نامه و مقالات علمی، برنامه نویسی های مربوط به آمار و تحلیل آماری، طراحی پرسشنامه و مشاوره در نگارش پروپوزال و پایان نامه، تعیین اهداف و تکنیک های متناسب با آن در زمینه تحلیل آماری داشته باشند می توانید از طریق راه های ارتباطی تعیین شده، با ما تماس بگیرید. همچنین دانشجویانی که در انجام مراحل کار خود دچار ابهام شده اند یا سوالاتی در زمینه تحلیل آماری داشته باشند می توانند از طریق راه های ارتباطی، سوالات خود را مطرح نموده و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایند. جهت اطلاع از هزینه خدمات به قسمت براورد هزینه ها مراجعه نمایید.

مشاوره آماری

همکاری در انجام طرح های آماری

گروه آمارپژوهان کارا با بهره مندی از کارشناسان نخبه آماری، در راستای پربار شدن و انجام اصولی تحقیقات در کشور، در طرح های تحقیقاتی و سازمانی مختلف، آمادگی همکاری به صورت آموزش یا تحلیل آماری طرح را دارد. این طرح های شامل تحقیقات علمی مؤسسات، دانشگاه ها و نهاد های مختلف، تحقیقات بازار، طرح های آماری سازمانی و … است.

در هر تحقیق، طراحی چارچوب کلی متناسب با اهداف تعیین شده از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به رشد روز افزون تکنیک های آماری، اگر طرح نمونه گیری و تعریف جامعه هدف و متغیرهای مورد اندازه گیری اصولی نباشد، امکان انجام بسیاری از تکنیک ها و تحلیل های مهم آماری از بین می رود یا ممکن است تحلیل آماری مدنظر مناسب داده های جمع آوری شده نباشد، از این رو وجود مشاوران آماری، از ابتدا تا انتهای طرح ضرورت می یابد. در صورت نیاز به همکاری، از طریق راه های ارتباطی با ما تماس حاصل کنید.

نرم افزار R
تحلیل آماری