کارا
تحلیل آماری

گروه مشاوران آماری کارا شامل فارغ التحصیلان برتر و نخبه در رشته آمار و سایر رشته های مورد نیاز است که با هدف توسعه استفاده صحیح از علم آمار و تحلیل آماری در جامعه تشکیل یافته است.

این گروه با مدیریت آقای علی اصغر زاهدیان نژاد کارشناس ارشد آمار، نفر اول المپیاد کشوری آمار و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی، از سال ۹۵ به صورت جدی در خدمت دانشجویان، محققین و مدیران بخش های دولتی، صنعتی، بازرگانی و … به منظور آموزش و انجام هر نوع تحلیل آماری است.

فعالیت این گروه قبل از دی ماه سال ۹۶ به صورت فعالیت در شبکه های اجتماعی و وب سایت گروه به آدرس amariran.com بوده است که این فعالیت ها به پشتوانه اخذ مجوز کسب و کار اینترنتی در زمینه تحلیل آماری از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مجوز نشر دیجیتال رسانه های برخط از مرکز توسعه فناوری اطلاعات رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است (این مجوز ها در همین سایت تحت عنوان لگوهای نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال و نماد اعتماد الکترونیک قابل مشاهده است). در تاریخ دی ماه ۱۳۹۶ گروه کارا در قالب نام شرکت آمار پژوهان کارا به شماره ثبت ۵۲۱۳۶۰ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت می رسد.

موضوع فعالیت ثبت شده شرکت کارا که به نوعی چشم انداز تعیین شده این شرکت است، در سه بخش می توان خلاصه نمود. این سه بخش عبارتند از:

  • ارائه خدمات آماری (تحلیل آماری داده ها، مشاوره آماری، آموزش آمار و امور مربوط به آن، تولید محصولات آموزشی در زمینه علم آمار و … )
  • فعالیت در زمینه تحقیقات بازار (اجرای طرح های تحقیقات بازار، نظرسنجی و تحقیقات میدانی شرکت ها و …)
  • فعالیت های تحقیقات علمی (مشارکت در طرح های تحقیقاتی شرکت ها و سازمان ها، تولید و چاپ کتب و مقالات علمی در زمینه های مختلف علم آمار با تمرکز بر کاربرد آمار در ایران ).

فعالیت های شرکت آمار پژوهان کارا در بخش اول تحت عنوان گروه مشاوران آماری کارا از سال ۱۳۹۵ از طریق وب سایت گروه و از سال ۱۳۹۶ از طریق شبکه های مجازی شروع شده و هم اکنون ادامه دارد این در حالی است که هر یک از اعضای گروه از فارغ التحصیلان برجسته و مسلط به موضوع هستند که تا ۱۰ سال سابقه فعالیت در زمینه تحلیل آماری یا تدریس آمار را دارند. فعالیت در بخش دوم نیز از اواخر سال ۹۶ در قالب گروه بازار پژوهان کارا از سر گرفته شده است.

شرکت آمار پژوهان کارا، خود را ملزم به امانتداری از اطلاعات افراد و شرکت های مخاطب خود می داند.